OD1238-24LB
Part Number:
OD1238-24LB
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
In Stock:
484
Air Flow :
73.0 CFM (2.04m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Noise :
33.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4 W
RPM :
1950 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.130 in H2O (32.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.50mm