9TJ24P0H61
Manufacturer:
Sanyo Denki
Part Number:
9TJ24P0H61
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN IMP MTRZD 133X91MM 24VDC
In Stock:
28
Manufacturer :
Sanyo Denki
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
226.0 CFM (6.33m³/min)
Approval Agency :
CSA, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
61.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
28.8 W
Product Status :
Active
RPM :
4150 RPM
Size / Dimension :
Round - 133mm Dia
Static Pressure :
1.590 in H2O (396.1 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
1.5 lbs (680.4 g)
Width :
91.00mm