9BMC12P2G001
Part Number:
9BMC12P2G001
Description:
FAN BLOWER 97.1X33MM 12VDC WIRE
Air Flow :
65.3 CFM (1.83m³/min)
Features :
Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
69.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
74.4 W
RPM :
8200 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Static Pressure :
7.830 in H2O (1950.3 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.441 lb (200.00 g)
Width :
33.00mm