9BFB12P2H003
Manufacturer:
Sanyo Denki
Part Number:
9BFB12P2H003
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE
In Stock:
267
Manufacturer :
Sanyo Denki
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
56.5 CFM (1.58m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
62.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
27.6 W
Product Status :
Active
RPM :
3750 RPM
Size / Dimension :
Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
5.020 in H2O (1250.0 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.75 lb (340.19 g)
Width :
32.00mm