109BD24HA2
Manufacturer:
Sanyo Denki
Part Number:
109BD24HA2
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN BLOWER 76X30MM 24VDC WIRE
In Stock:
321
Manufacturer :
Sanyo Denki
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
12.7 CFM (0.356m³/min)
Approval Agency :
CSA, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Locked Rotor Protection
Ingress Protection :
Noise :
41.5dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Power (Watts) :
4.08 W
Product Status :
Active
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square/Rounded - 76mm L x 75.5mm H
Static Pressure :
0.610 in H2O (151.9 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.222 lb (100.7 g)
Width :
30.00mm