9BMB24P2S01
Part Number:
9BMB24P2S01
Description:
FAN BLOWER 97.1X33MM 24VDC WIRE
In Stock:
426
Air Flow :
43.1 CFM (1.21m³/min)
Features :
Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
59.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
16.8 W
RPM :
5250 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Static Pressure :
2.450 in H2O (610.0 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.419 lb (190.06 g)
Width :
33.00mm