R1G175-AB63-02
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
R1G175-AB63-02
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 24VDC
In Stock:
352
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
330.0 CFM (9.24m³/min)
Approval Agency :
CSA, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
65.0dB(A)
Operating Temperature :
-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Power (Watts) :
34 W
Product Status :
Active
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Round - 175mm Dia
Static Pressure :
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
1.6 lbs (725.7 g)
Width :
69.00mm