RER101-36/12N/2HHPR-181
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
RER101-36/12N/2HHPR-181
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN IMP MTRZD 101X51.7MM 12VDC
In Stock:
436
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
112.0 CFM (3.14m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
74.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
20.5 W
Product Status :
Active
RPM :
6000 RPM
Size / Dimension :
Round - 101mm Dia
Static Pressure :
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.672 lb (304.81 g)
Width :
51.70mm