11938ME-24P-GA-00
Part Number:
11938ME-24P-GA-00
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE
In Stock:
426
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
181.3 CFM (5.08m³/min)
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Noise :
59.5dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
22.4 W
RPM :
4700 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.860 in H2O (214.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.40mm