RL65-21/14
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Part Number:
RL65-21/14
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE
In Stock:
244
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
32.9 CFM (0.921m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Ingress Protection :
Noise :
62.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
14 W
Product Status :
Active
RPM :
4500 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.37 lb (167.83 g)
Width :
33.00mm