09238RA-24P-GA-00
Part Number:
09238RA-24P-GA-00
Description:
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE
In Stock:
755
Air Flow :
141.3 CFM (3.96m³/min)
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Noise :
61.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
22.08 W
RPM :
6700 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
1.040 in H2O (258.0 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.40mm