ATS-55375R-C0-R0
Part Number:
ATS-55375R-C0-R0
Description:
HEATSINK 37.5X37.5X19.5MM NO TIM
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Diameter :
Fin Height :
0.768" (19.50mm)
Length :
1.476" (37.50mm)
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.90°C/W @ 200 LFM
Width :
1.476" (37.50mm)