662-15AGT3
Part Number:
662-15AGT3
Description:
HEATSINK EXTRUSION 45MM
Fin Height :
0.150" (3.81mm)
Length :
1.713" (43.51mm)
Material Finish :
Gold Iridite
Power Dissipation @ Temperature Rise :
2.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
8.00°C/W @ 200 LFM
Width :
1.713" (43.51mm)