907-33-2-23-2-B-0
Manufacturer:
Wakefield Thermal
Part Number:
907-33-2-23-2-B-0
Category:
Heat Sinks
Description:
HEAT SINK PIN FIN 33X33MM CLIP
Manufacturer :
Wakefield Thermal
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Push Pin
Diameter :
Fin Height :
0.890" (22.61mm)
Length :
1.299" (33.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
2.45°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
8.60°C/W
Type :
Top Mount
Width :
1.299" (32.99mm)