908-35-1-15-2-B-0
Part Number:
908-35-1-15-2-B-0
Description:
HEAT SINK ELLIP FIN 35X35MM CLIP
Fin Height :
0.575" (14.60mm)
Length :
1.378" (35.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
2.79°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
10.60°C/W
Width :
1.378" (35.00mm)