PH3N-76.2-12.7-0.07-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
PH3N-76.2-12.7-0.07-1A
Category:
Heat Sinks
Description:
PH3N NANO 76.2X12.07X0.07MM
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Adhesive
Diameter :
Fin Height :
0.003" (0.07mm)
Length :
3.000" (76.20mm)
Material :
Copper
Material Finish :
Polyester
Package Cooled :
Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Heat Spreader
Width :
0.500" (12.70mm)