PH3N-100-100-0.07-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
PH3N-100-100-0.07-1A
Category:
Heat Sinks
Description:
PH3N 100X100X0.07MM W/ADH
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Adhesive
Diameter :
Fin Height :
0.003" (0.07mm)
Length :
3.937" (100.00mm)
Material :
Copper
Material Finish :
Polyester
Package Cooled :
Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Heat Spreader
Width :
3.937" (100.00mm)