658-45ABT6
Part Number:
658-45ABT6
Description:
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Diameter :
Fin Height :
0.450" (11.43mm)
Length :
1.100" (27.94mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise :
3.0W @ 50°C
Product Status :
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
6.00°C/W @ 200 LFM
Width :
1.100" (27.94mm)