624-45ABT1E
Manufacturer:
Wakefield Thermal
Part Number:
624-45ABT1E
Category:
Heat Sinks
Description:
HEATSINK FOR 21MM BGA
Manufacturer :
Wakefield Thermal
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.450" (11.43mm)
Length :
0.827" (21.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
15.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
0.827" (21.00mm)