ATS-55425R-C1-R0
Part Number:
ATS-55425R-C1-R0
Description:
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 19.5MM
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.768" (19.50mm)
Length :
1.673" (42.50mm)
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.30°C/W @ 200 LFM
Width :
1.673" (42.49mm)