960-27-21-D-AB-0
Part Number:
960-27-21-D-AB-0
Description:
HEATSINK 27X21MM DIA PUSH PIN
In Stock:
14
Fin Height :
0.827" (21.00mm)
Length :
1.063" (27.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.30°C/W @ 200 LFM
Width :
1.063" (27.00mm)