TG-CJ-LI-20-20-6-PF
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-CJ-LI-20-20-6-PF
Category:
Heat Sinks
Description:
HEATSINK CER 20X20X6MM W/TAPE
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.236" (6.00mm)
Length :
0.787" (20.00mm)
Material :
Ceramic
Material Finish :
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Heat Spreader
Width :
0.787" (20.00mm)