904-27-2-18-2-B-0
Part Number:
904-27-2-18-2-B-0
Description:
HEAT SINK PIN FIN 27X27MM CLIP
Fin Height :
0.693" (17.60mm)
Length :
1.063" (27.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
4.13°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
10.20°C/W
Width :
1.063" (27.00mm)