TG-CJP-12-LI98
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-CJP-12-LI98
Category:
Heat Sinks
Description:
CERAMIC HEATSINK
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.394" (10.00mm)
Length :
0.472" (12.00mm)
Material :
Ceramic
Material Finish :
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
0.472" (12.00mm)