TGH-0137-02
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TGH-0137-02
Category:
Heat Sinks
Description:
ALUMINIUM HEAT SINK 25.6X13.7MM
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
PC Pin
Diameter :
Fin Height :
0.472" (12.00mm)
Length :
1.008" (25.60mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
0.539" (13.70mm)