ATS-EXL72-1220-R0
Part Number:
ATS-EXL72-1220-R0
Description:
HEATSINK AL6063 1220X41X6.6MM
In Stock:
2
Fin Height :
0.260" (6.60mm)
Length :
48.032" (1220.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
17.70°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
47.40°C/W
Width :
1.604" (40.75mm)