960-19-18-F-AB-0
Part Number:
960-19-18-F-AB-0
Description:
HEATSINK 19X18MM FRONT PUSH PIN
Fin Height :
0.709" (18.00mm)
Length :
0.748" (19.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
5.80°C/W @ 200 LFM
Width :
0.748" (19.00mm)