908-35-2-12-2-B-0
Part Number:
908-35-2-12-2-B-0
Description:
HEATSINK 35X35X12MM PIN
Fin Height :
0.457" (11.60mm)
Length :
1.378" (35.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.10°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
11.10°C/W
Width :
1.378" (35.00mm)