ATS-EXL69-300-R0
Part Number:
ATS-EXL69-300-R0
Description:
HEATSINK AL6063 300X36.28MM
In Stock:
4
Fin Height :
1.122" (28.50mm)
Length :
11.811" (300.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
5.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
12.10°C/W
Width :
1.417" (36.00mm)