ATS-EXL113-300-R0
Part Number:
ATS-EXL113-300-R0
Description:
PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
Fin Height :
1.181" (30.00mm)
Length :
11.811" (300.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
4.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
10.00°C/W
Width :
1.575" (40.00mm)