FHL31-31-17/T710/T
Manufacturer:
CTS Corporation
Part Number:
FHL31-31-17/T710/T
Category:
Heat Sinks
Description:
FAN AXIAL 30.8X18.1MM 5VDC 2510
Manufacturer :
CTS Corporation
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip, Tape
Diameter :
Fin Height :
0.670" (17.00mm)
Length :
1.220" (30.99mm)
Material :
Material Finish :
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
3.01°C/W
Type :
Board Level with Fan
Width :
1.220" (30.99mm)