960-29-28-D-AB-0
Part Number:
960-29-28-D-AB-0
Description:
HEATSINK 29X28MM DIA PUSH PIN
In Stock:
94
Fin Height :
1.102" (28.00mm)
Length :
1.142" (29.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
2.40°C/W @ 200 LFM
Width :
1.142" (29.00mm)