960-27-28-S-AB-0
Part Number:
960-27-28-S-AB-0
Description:
HEATSINK 27X28MM SIDE PUSH PIN
In Stock:
99
Fin Height :
1.102" (28.00mm)
Length :
1.063" (27.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
2.50°C/W @ 200 LFM
Width :
1.063" (27.00mm)