960-29-23-F-AB-0
Part Number:
960-29-23-F-AB-0
Description:
HEATSINK 29X23MM FRONT PUSH PIN
In Stock:
44
Fin Height :
0.905" (23.00mm)
Length :
1.142" (29.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
2.80°C/W @ 200 LFM
Width :
1.142" (29.00mm)