960-29-21-S-AB-0
Part Number:
960-29-21-S-AB-0
Description:
HEATSINK 29X21MM SIDE PUSH PIN
In Stock:
89
Fin Height :
0.827" (21.00mm)
Length :
1.142" (29.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.10°C/W @ 200 LFM
Width :
1.142" (29.00mm)