960-29-18-F-AB-0
Part Number:
960-29-18-F-AB-0
Description:
HEATSINK 29X18MM FRONT PUSH PIN
In Stock:
81
Fin Height :
0.709" (18.00mm)
Length :
1.142" (29.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.50°C/W @ 200 LFM
Width :
1.142" (29.00mm)