960-27-18-S-AB-0
Part Number:
960-27-18-S-AB-0
Description:
HEATSINK 27X18MM SIDE PUSH PIN
In Stock:
42
Fin Height :
0.709" (18.00mm)
Length :
1.063" (27.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.70°C/W @ 200 LFM
Width :
1.063" (27.00mm)