960-29-15-F-AB-0
Part Number:
960-29-15-F-AB-0
Description:
HEATSINK 29X15MM FRONT PUSH PIN
In Stock:
90
Fin Height :
0.590" (15.00mm)
Length :
1.142" (29.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
4.30°C/W @ 200 LFM
Width :
1.142" (29.00mm)