960-19-28-D-AB-0
Part Number:
960-19-28-D-AB-0
Description:
HEATSINK 19X28MM DIA PUSH PIN
In Stock:
88
Fin Height :
1.102" (28.00mm)
Length :
0.748" (19.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
4.00°C/W @ 200 LFM
Width :
0.748" (19.00mm)