960-21-18-F-AB-0
Part Number:
960-21-18-F-AB-0
Description:
HEATSINK 21X18MM FRONT PUSH PIN
In Stock:
88
Fin Height :
0.709" (18.00mm)
Length :
0.827" (21.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
5.30°C/W @ 200 LFM
Width :
0.827" (21.00mm)