ATS-53375R-C1-R0
Part Number:
ATS-53375R-C1-R0
Description:
HEAT SINK 37.5 X 37.5 X 19.5MM
In Stock:
94
Attachment Method :
Clip, Thermal Material
Diameter :
Fin Height :
0.768" (19.50mm)
Length :
1.476" (37.50mm)
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.50°C/W @ 200 LFM
Width :
1.476" (37.50mm)