TGH-1535-01
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TGH-1535-01
Category:
Heat Sinks
Description:
ALUMINIUM HEAT SINK 153.5X150MM
In Stock:
86
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Diameter :
Fin Height :
1.338" (34.00mm)
Length :
5.906" (150.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
6.043" (153.50mm)