ATS-EXL71-1220-R0
Part Number:
ATS-EXL71-1220-R0
Description:
HEATSINK AL6063 1220X37X8MM
In Stock:
10
Fin Height :
0.315" (8.00mm)
Length :
48.032" (1220.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
9.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
36.40°C/W
Width :
1.457" (37.00mm)