ATS-EXL67-1220-R0
Part Number:
ATS-EXL67-1220-R0
Description:
HEATSINK AL6063 1220X27.5X13.5MM
In Stock:
8
Fin Height :
0.531" (13.50mm)
Length :
48.032" (1220.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
5.80°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
21.70°C/W
Width :
1.083" (27.50mm)