ATS-EXL72-300-R0
Part Number:
ATS-EXL72-300-R0
Description:
HEATSINK AL6063 300X41X6.6MM
In Stock:
8
Fin Height :
0.260" (6.60mm)
Length :
11.811" (300.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
17.70°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
47.40°C/W
Width :
1.604" (40.75mm)