TGH-0075-01
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TGH-0075-01
Category:
Heat Sinks
Description:
ALUMINIUM HEAT SINK 7.5X7.5MM
In Stock:
836
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Diameter :
Fin Height :
0.394" (10.00mm)
Length :
0.295" (7.50mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Clean Anodized
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
0.295" (7.50mm)