ATS-61425W-C2-R0
Part Number:
ATS-61425W-C2-R0
Description:
MAXIGRIP FANSINK 42.5X24.5MM
In Stock:
91
Attachment Method :
Clip, Thermal Material
Diameter :
Fin Height :
0.965" (24.50mm)
Length :
1.673" (42.50mm)
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Shape :
Square, Pin Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
1.20°C/W @ 200 LFM
Width :
1.673" (42.50mm)