ATS-EXL64-300-R0
Part Number:
ATS-EXL64-300-R0
Description:
HEATSINK AL6063 300X25X22MM
In Stock:
33
Fin Height :
0.866" (22.00mm)
Length :
11.811" (300.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
3.90°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
18.50°C/W
Width :
0.984" (25.00mm)