ATS-EXL2-254-R0
Part Number:
ATS-EXL2-254-R0
Description:
HEATSINK AL6063 254X100X20MM
In Stock:
80
Fin Height :
0.790" (20.00mm)
Length :
10.000" (254.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
0.90°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
10.00°C/W
Width :
3.967" (100.76mm)