UNI-H21052-12P/2.6BU
Manufacturer:
Malico
Part Number:
UNI-H21052-12P/2.6BU
Category:
Heat Sinks
Description:
AL HEAT SINK 21X21X12MM WITH PIN
In Stock:
180
Manufacturer :
Malico
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip
Diameter :
Fin Height :
0.472" (12.00mm)
Length :
0.827" (21.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
6.16°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
12.4°C/W
Type :
Top Mount
Width :
0.827" (21.00mm)